Nejlepší skáčkové koncerty u nás

Měsíční archív: Srpen 2012

Basta Fidel

Hudební kapela Basta Fidel vznikla v roce 2003 a jejími členy je i několik hudebníků z původní kapely Fidel Castro – o zaniklé kapele Fidel Castro si můžete přečíst ve článku níže. Ani tak na scénu nepřišla úplně nová kapela, ale mnoho členů z Fidel Castro zůstalo a věnují se kvalitní muzice i nadále.

Bubeník, saxofonista a kytarista zachovali svoji přízeň a na pomoc s kvalitní muzikou si přizvali i několika dalších včetně stávající zpěvačky Margaret, která svým oslnivým hlasem dodává muzice ten pravý punc.

V repertoáru Basta Fidel nenajdete jen ska, ale i několik dalších hudebních žánrů, které sahají až do arabských rytmů, nebo pořádného diska. Už v roce 2006 vydala kapela zcela nové album Plezír, se kterým pravidelně až do dnes navštěvuje několik hudebních festivalů ročně.

A nejen u nás, ale i v zahraničí si je můžeme poslechnout, například v Rakousku, nebo Německu. Mimo jiné kapela každý rok uspořádá alespoň několik koncertů a tak rozpohybují ne jednu nohu jejich posluchače a návštěvníka. Po albu Plezír přišlo na hudební scénu ještě jedno a to v roce 2010 s názvem Fu. V prodejnách s cd ho asi jen těžko seženete, ale nejlepší, co můžete udělat, je koupit si cd přímo na internetových stránkách kapely.

Právě tam si můžete koupit všechna cd, která byla dosud natočena a navíc si poslechnout mp3 verze, které jsou připraveny právě pro fanoušky, které o hudbě Basta Fidel ještě nevědí.

Vložil Nejen české ska | Štítek , , , | Zanechat komentář

Ska-P

Ska-P, nebo jak se někdy říká skapéčka, je ska punková kapela, která byla založena v roce 1994 v Madridu. Ska-P navštívily Českou republiku v rámci koncertů hned několikrát a nejen to, dokonce zavítali i na některé naše české festivaly.

Poprvé koncertovala kapela v České republice v roce 2004, kdy zahrála na festivalu Rock for People. Tam se kapela dočkala toho největšího ohlasu a nebyl důvod, proč si svoji cestu sem ještě několikrát nezopakovat. Bohužel v roce 2004 oznámila kapela svůj konec a tak byly veškeré koncerty a festivaly odloženy. Díky bohu za rok 2008, kdy kapela opět ohlásila svůj návrat a začala opět koncertovat.

V roce 2009 byl oznámen koncert v Praze, který byl několikrát zrušen, nakonec se ale uskutečnil a téhož roku jsme je mohli vidět znovu na živo opět na festivalu Rock for People. Před dvěma lety se uskutečnil jejich poslední koncert (zatím) v České republice na festivalu Mighty Sounds.

Kapela Ska-P, je považována za nejvíce otevřenou zahraniční kapelu, co se týče jejich názorů a vyjádření je v textech. V jejich písničkách naplněných rytmem a dobrou náladou můžete slyšet hlavně o lidské spravedlnosti, sociální nespravedlnosti, boji proti týrání zvířat apod. Velmi silně se opírá do politiky ve světě a je považována za anarchistickou kapelu.

I přes to všechno, mají Ska-P řadu fanoušků po celém světě, silně všichni věříme v to, že to nebude trvat dlouho a opět uvidíme kapelu na živo v České republice.

Vložil Ska na českých festivalech | Štítek , , , | Zanechat komentář

Fidel Castro

Pod názvem Fidel Castro si většina z nás představí kubánského Fidela. V českém případě, je Fidel Castro již zaniklá kapela, která v současné době působí pod názvem Basta Fidel. I když ne ve zcela stejném složení, ale i alespoň s polovinou prvních zakladatelů ano.

Fidel Castro = Basta Fidel

Fidel Castro byla česká kapela, která ve svém hudebním žánru měla hlavně ska. Mimo jiné byla ale hudba ovlivněna i mnoha dalšími hudebními styly, které se rozhodně značně podílely na tom, že se kapela proslavila nejen u nás, ale i v zahraničí, kde pravidelně koncertovala.

Ti z vás, kteří Fidel Castro neznali, se pravděpodobně jen nepohybovali v kruzích ska, nebo je tento tip muziky zkrátka a dobře nic neříkal. Dnes by si ale některé jejich hitovky rád poslechl ne jeden fanoušek z minulých let. Velkou část kapely Basta Fidel tvoří právě hudebníci z již zaniklé kapely Fidel Castro. Právě to nám aspoň může přiblížit léta minulá a přinést taky řadu vzpomínek, které někteří z nás na jejich parádní koncerty mají.

Možná nás hudebníci z Fidel Castro za několik let překvapí a uspořádají alespoň jeden vzpomínkový koncert, kde si všichni fanoušci společně zapaří stejně, jako to dělají stále na koncertech a festivalech, kdy hraje Basta Fidel.

Vložil Ska kapely | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Sad Ska Fest

Sad Ska Fest se uskutečnil letos 7. 7. 2012 a jedná se pouze o jednodenní festival. Na festivalu vystoupí řada účinkujících, kteří tak svým koncertem podpoří psí útulek. V minulém roce, se akce poměrně dost vyplatila a tak proč v tom nepokračovat i letos?

Mimo jiné na festivale probíhá i aukce o výrobky Sanu Banu, celý výtěžek jde rovněž na útulek pro psi. Hned na třech stageích, je pro vás připraven zajímavý program nejen pro dospělé.

Převažuje samozřejmě dobrá hudba, skvělé jídlo a pořádně vychlazené pití, které je nezbytnou součástí každého festivalu. K zábavě a potěšení zahráli Děda Mládek a band, Xavier Baumaxa, Sklizeň, Basta Fidel, Sek Jsi Bonbónky, Prague Conspiracy, Green Smatroll, nebo Forbidden Society.

Největším tahákem, je samozřejmě samotný Xavier Baumaxa a Děda Mládek. I kdyby se náhodou stalo, že budete z celého programu znát jen tyto dvě kapely, pak jste si i tak mohli užít nenucenou a dobrou zábavu, a ještě k tomu s pocitem, že si ji užíváte pro dobrou věc. Chcete se o festivale dozvědět něco víc? Pak se podívejte na internetové stránky festivalu, které nabízí nejen informace o samotném konání, ale i fotografie, informace ohledně doprovodného programu, nebo hudebního programu.

Doprovodný program byl určen zejména pro děti, které si mohli užívat na skákacím hradě, sportovních aktivit, nebo za dozoru si hrát v dětském koutku, který byl kompletně zastřešen.

Vložil Ska punk festivaly | Štítek , , , | Zanechat komentář

Chodrockfest

Letošní Chodrockfest, se uskutečnil v datech 10. 8. – 11. 8. 2012 a jednalo se už o druhý ročník, který se uskutečnil v Domažlicích. Už minulý rok měl festival, co nabídnout a výjimkou nebyl ani letošní, velmi úspěšný ročník.

V letošním roce nám Chodrockfest představil hned dvě scény, které se otřásaly v základech s příchodem jednotlivých kapel. Na své si přešel opravdu každý, bez ohledu na věk, nebo oblíbený hudební žánr. Některé kapely, které prostě nelze z jejich trůnu sesadit předvedli opravdu jen to, co se od nich čekalo. Fantastická podívaná byla hlavně na kapelu Walda gang, která coby jako předkapela Kabátů v minulých letech, opravdu vzala za své.

Tančily a zpívali všichni, nechyběli ani světelné efekty, prostě šou, jak má být. To nejlepší ze svého repertoáru ukázala i Vypsaná fixa, UDG, Imodium, nebo Rybičky 48. V celém areálu, je převážně pískový povrch, počasí se zdařilo dokonale a přáno bylo i dobrému jídlu a pití.

Navíc celý areál, který je postaven na nejdokonalejším místě, přináší návštěvníkům ne jednu výhodu. Jednak je vlakové nádraží vzdáleno jen několik metrů, což není žádný problém dojít kousek pěšky. Centrum města, kde se ve stejný termín odehrávali Chodské slavnosti, je jen asi 10 minut chůze pěšky. Navíc vstupenka na festival stojí jen 300,-Kč, což je velkou výhodou nejen pro mladé generace, které se na festivalu vyjímaly. Druhému ročníku festivalu zkrátka není, co vytýkat.

Vložil Jednodenní festivaly | Štítek , , , | Zanechat komentář

Kunčický Kravál

Hudební festival Kunčický Kravál, se uskutečnil letos v Letohradu.

Už samotný název napovídá, že se nebude jednat o žádnou slaďárnu, ale o pořádný nářez v podobě rockové, nebo punk rockové muziky, která pořádně vezme za své. Na festival, se rozhodně stojí zato přijít podívat, nic tím neztratíte, protože vstupenka na festival stojí jen 100,- Kč.

Vstupenky si můžete koupit jednak v předprodeji, ale výhodnější pro vás bude, když si je koupíte přímo na místě.

Důvod je jasný. Prvních 100 lidí, kteří si na místě koupí vstupenky mají pivo zdarma. Hned na dvou scénách, se vám představí 13 kapel, pro některé naprosto neznámé, naopak někteří jejich vystoupení ocení. Mezi ně patří například Plexis, Dark Gamballe, První Hoře, Kohout plaší smrt, nebo Queens of Everything. Pokud by se i tak nezdál program příliš uspokojivý, nebo by nedopovídal vašim požadavkům na hudbu, můžete navštívit festival z jiného důvodu.

Nechybí totiž ani dobré jídlo a pití a to je, si myslím dobrý důvod k tomu, abyste festival navštívily. Chcete se dozvědět o Kunčickém Kraválu něco víc? Pak se podívejte na internetové stránky, které nabízí dostatek informací, které vás k návštěvě rozhodně přesvědčí.

Navíc se můžete podívat na fotografie z předchozích festivalů a ponořit se tak do neopakovatelné atmosféry minulých let. K dispozici, je i krátké čtení ohledně samotné historie.

Vložil Ska punk festivaly | Štítek , , , | Zanechat komentář

Grátis Fest

Grátis Fest je rockový festival, na kterém se neplatí žádné vstupné. Důvodem je fakt, že je pořádán v rámci jednodenního turnaje Kubb Open, což je hra, o které si ještě něco povíme. Grátis Fest, se uskuteční 25. 8. 2012 ve Vršovce, v Novém Městě nad Metují.

Ve večerních hodinách pak probíhá tento festival, na který se může přijít podívat skutečně každý a společně s přáteli si užít volného času jednak u hry Kubb, tak i u dobrého jídla a pití, které ke každému festivalu neodmyslitelně patří. Na hudebním programu, je připravena řada kapel, jako jsou Tři sestry Banditos (revival), Zputnik, Všechna rizika, nebo MPÚ. Je vidět, že se mají všichni na co těšit.

Kubb Open na Grátis Festu

Kdo nezná hru Kubb, tak by se měl rychle seznámit s jejími pravidly, aby si mohl na vlastní kůži vyzkoušet, třeba i na festivalu Grátis Fest, jaké to vlastně je. Hra je poměrně jednoduchá a princip stejně tak.

V Kubb se setkávají dva týmy, které soupeří proti sobě. Hlavním úkolem, je přesně shodit jednotlivé kolíky, které jsou na soupeřově straně a ta získat výhodu. Každému týmu náleží polovina hracího pole, které musí mít určité rozměry a na půlící čáře, se nachází král. Pokud by některý z týmů shodil krále dřív, než ostatní Kubby na konci hracího pole, automaticky vyhrává. Postupně po shazování Kubbů, se jednotlivé Kubby dávají na soupeřovu stranu a tak vznikají výhodné situace pro soupeřovo družstvo.

Vložil Jednodenní festivaly | Štítek , , , | Zanechat komentář

Rock na Valníku

Hudební festival Rock na Valníku rozhodně není žádným začátečníkem v kategorii letních festivalů. Letošní ročník, je už třináctý a i letos se můžeme těšit na tu nejlepší rockovou nálož jednak od českých kapel, tak i od těch slovenských.

Rock na Valníku se uskuteční letos ve dnech 30. 8. – 1. 9. 2012 ve Slaném. Cena vstupenky v předprodeji je 695,- Kč v sítích Ticketpro a Ticketstream a to jen v Praze, Kladně, Slaném a Lounech.

O vstupenky můžete ale mimo jiné i soutěžit a to třeba na stránkách iReport.cz, pokud zodpovíte správně soutěžní otázku, můžete vyhrát 3 volné vstupenky. Uzávěrka soutěže, je už 20. 8. 2012, takže pokud jste si ještě nezkusily tipnout správnou odpověď, pak neváhejte a možná budete mít štěstí právě vy. Navíc se přímo na internetových stránkách Valník můžete zúčastnit soutěže, opět stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a lístky jsoi vaše.

Jaký je hlavní, generální partner festivalu Rock na Valníku? 

Festival má sice jen jednu větší stage, ale i na ni se bez problémů za tři dny vystřídá okolo 40ti kapel, převážně rockového žánru. Nejvíce navštívenou kapelou bude rozhodně americký PRO-PAIN, kapela, která jistě ukáže českým fanouškům, co všechno umí. Mezi stálice na scéně patří samozřejmě slovenští Horkýže Slíže, Iné Kafe, nebo Zóna A.

Naopak z našich českých končin si můžete poslechnout Sto zvířat, Tleskače, nebo Totální nasazení. No, vypadá to na pořádnou akci, na které by nikdo neměl chybět.

 

Vložil Rockové festivaly | Štítek , , , | Zanechat komentář

Open Air Festival 2012

Dvoudenní Open Air Festival 2012, se jako každý rok uskutečnil v Panenském Týnci přímo na místním letišti. V jarních měsících jste mohli soutěžit o volné vstupenky právě na tento festival. Vstupenky byli rovněž k dostání na místě konání akce, nebo v předprodeji v sítích Ticketpro.

Soutěž o mobilní telefony

Přímo na festivalu jste se mohli zúčastnit soutěže o mobilní telefony Samsung, případně soutěžit o přenosný internet na tři měsíce zdarma. A jak jste mohli všichni soutěžit?

První a druhý den konání festivalu obdrželi soutěžící letáky s otázkami, na které bylo třeba odpovědět správně. První tři výherci získali hodnotné ceny. Ve třech dnech se vám na pódiu ukázalo hned několik účinkujících, jak z české, tak i zahraniční scény. Program byl skutečně pestrý a to nejen, co se týče muziky.

  • české a zahraniční kapely 
  • divadelní představení 
  • adrenalinová  zóna 
  • sportovní vyžití 
  • wokshopy i pro nejmenší 

Nejen interpreti, ale i všichni účinkující dorazily tak, jak měli a během konání festivalu pořadatelům a všem účastníkům přálo i pěkné počasí. Je to poměrně závisti hodné, protože letošní rok se mnoho festivalů nepodařilo právě kvůli nepřízni počasí. Některé byly dokonce na několik hodin přerušeny. Navíc se na festivalu letošním rokem objevilo největší množství piva, hlavně jeho výběr byl rozmanitý. Se Staropramenem jste mohli soutěžit o vstupenky a vychutnat si chuť několika druhů piv přímo v areálu. Dokonce i těch slazených, jako je oblíbený Staropramen Lemon, nebo Grep.

Vložil Open Air Festivaly | Štítek , , , | Zanechat komentář

Hudební festival Český Krumlov

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, je největší hudební událostí u nás a taky nejdelší. Začátek festivalu, je dne 20. 7. 2012 a jeho konec je až 18. 8. 2012. Alespoň pro tento rok. Festival, je řádným členem Asociace hudebních festivalů v České republice a odehrává se pod záštitou prezidenta republiky, což dokazuje jeho velkou prestiž.

Festival je jakousi přehlídkou toho nejlepšího nejen z české scény, ale hlavně z té zahraniční. Na jednom pódiu tak můžete vidět ty nejlepší tenory, sólisty, dirigenty a orchestry, jazzové hráče, nebo operní pěvce z řad těch nejlepších.

Mezinárodní hudební festival

Festival ale nenabízí jen skvělou hudbu, ale i dokonalou atmosféru, kterou vytváří hlavně samotné město. O Českém Krumlovu se neříká nadarmo, že je nejkrásnějším městem naší republiky a to dokazuje i tento festival.

Za zvuku té nejlepší hudby můžete prožívat tu nejlepší atmosféru, ubytovat se ve starobylém krásném hotelu, nebo navštívit zámecký park, jízdárnu a zahradu s restaurací.

Navíc, se koncerty neodehrávají jen na jednom místě. Hned na devíti historických místech v Českém Krumlově můžete vidět to nejlepší, výjimkou není ani kostel sv. Víta, nebo Pivovarská zahrada a Náměstí Svornosti. Nevíte, jak se obléct na takový festival? Pak máme pro vás jednu radu. Měli byste předvést to nejlepší, co ve vašem šatníku je.

Už jen z pohledu na fotografie z let minulých můžete dojít k názoru, že nejde o žádnou párty, kterou bychom mohli čekat někde na louce u Krumlova.

Vložil Jazzové festivaly | Štítek , , , | Zanechat komentář